Kategori arşivi: Konu

Instagram Takipçi ve Beğeni Satılır

Takipçi satılır 1000 beğeni 100 TL

Reklam ve satışta sosyal medyanın ağırlığı artınca, takipçi, beğeni ve yorum sayısını artırmak isteyenlere takipçi satan internet siteleri pıtrak gibi arttı. Uzmanlar, beğeni ve takipçi sayısını bir güven unsuru olarak gören tüketicileri uyarıyor.

Sosyal medya gelir kapısı haline gelince, süper market gibi girip istediğiniz kadar takipçi, beğeni ya da yorum satın alabildiğiniz siteler pıtrak gibi çoğaldı. Bu siteler isteyene yerli, isteyene yabancı takipçi satışı yaptığını belirtiyor. İndirimli paketler sunuluyor, “düşüş olduğunda telafi edilir” garantisi bile veriliyor. İsteyene bot hesaplardan ucuza, isteyene daha pahalıya gerçek takipçi satılıyor. Şikayet siteleri bu işlemlerde yaşanan sorunlar, ödeme yapılmasına rağmen takipçi yüklenemediği şikayetleri ile dolu. Buna rağmen satışlar tüm hızı ile sürüyor. Sitelerde “200 takipçi alana 10 takipçi bizden” kampanyaları bile düzenleniyor. Bu “takipçi süpermarketlerinde”  Twitter için 7 bin 500 “gerçek takipçi” 549 TL fiyatla satılıyor.

GERÇEK SANMAYIN

Uzmanlar, reklam ve pazarlamada sosyal medya “fenomenlerinin” giderek daha fazla kullanılmasının ve bu alanda elde edilen gelirlerin çok yüksek rakamlara ulaşmasının sahte takipçi uygulamalarını tetiklediğini belirtiyor. Berberlerden çanta satışı yapan dükkanlara kadar pek çok esnaf da pandemide tüketicilere sosyal medyadan ulaşmaya çalışıyor. Bu süreçte güven için takipçi sayısına bakan tüketiciler uyarılıyor.

Sosyal platformların yeri hayatımızda giderek daha önemli hale geliyor. Bir restorana gitmeden, bir siteden ürün almadan önce o markanın sosyal medya hesaplarını mutlaka incelemeye başladık. We Are Social 2021 araştırmasına göre sosyal medyadan marka araştırma oranı globalde 44.8 iken Türkiye için bu oran yüzde 54.5. Durum böyle olunca takipçi artırmak isteyenlere hizmet veren siteler, kombo paketler dahi çıkartmış durumda. Örneğin bir sitede instagram’da 3 bin Türk takipçinin yanı sıra 10 paylaşıma 1.500 beğeni 299 TL. Tiktok’ta da takipçi satışında artış var, 1000 takipçi 85 TL fiyatla satılıyor.

Markalar, özel sistemlerle ‘sahte takipçiyi’ ayıklıyor

Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medya etkileyicileri (influencer’lar) için hazırladığı kılavuza göre influencer’ların tüketicinin reklam olduğunu anlayabileceği şekilde paylaşım yapması artık zorunlu. Sosyal medya uzmanı Sinem Denizhan, “Markalar asıl kıymetli olanın hedef kitle ile etkileşime giren ve gerçek bir kitleye sahip hesaplar olduğunun farkına vardı. Bu nedenle artık birçok marka uluslararası standartlardaki analiz programları ile hesapları detaylı analiz ediyor. Markalar son dönemde etkileşimi yüksek mikro hesaplar ile işbirliği eğilimi gösteriyor” bilgisini verdi.

İzmir Evden Eve Nakliyat

Anneler Günü ne zaman 2021 kaç gün kaldı?

En kıymetlimiz annelerimizin en güzel günü Anneler Günü’ne artık sayılı günler kaldı. Mayıs ayının başlamadı ile birlikte 2021 yılında Anneler Günü ne zaman araştırması başladı. 2021 yılında anneler günü 9 Mayıs pazar gününe denk geliyor. Bu sene de koronavirüs nedeniyle annelerimizle dışarda doyasıya zaman geçiremeyeceğiz, bir çoğumuz salgın bitmediği için ve sokağa çıkma yasağı olduğu için annesine sarılamayacak. Peki anneler günü hediyesi neler alınır, uygun anneler günü hediye fikirleri neler? Anneler gününde evde neler yapılır? Anneler günü mesajları ve duygusal anneler günü sözleri haberimizde…

Anneler Günü ne zaman: Dünyanın çeşitli ülkelerinde Anneler Günü’nün farklı tarihlerde kutlanmasına karşın, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika’da Anneler Günü mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde Anneler Günü 10 Mayıs 2020 tarihinde kutlanacak.

Anneler Günü’nde evde neler yapılır: Anneler Günü sabahı çocuklar erkenden kalkar, büyük emekle hazırladıkları el yapımı hediyelerini sakladıkları yerden çıkarır ve annelerini uyandırmaya giderler. Bu hediye, annenin hayatında aldığı en güzel hediyedir. Babanın katkılarıyla kahvaltı sofrası hazırlanır, anneye sürpriz yapılır. Anne günün prensesi olur, şımartılır biraz. Gün boyu süren gizli kapaklı sürpriz hazırlıklar çocuğa da inanılmaz keyif verir.

Ailece mutfağa girin 
Evde geçireceğimiz bu Anneler Günü’nde beraber mutfağa girmek çok eğlenceli olabilir. Anneler Günü pastasının hazırlık sürecine onu da dahil etmiş olmak çocuk için bambaşka bir motivasyon kaynağı. Annesi için bir şeyler yapabileceğini görmek onu çok mutlu edip özgüvenini pekiştireceği gibi el becerisini de geliştirecektir. Pastanızı hazırladıktan sonra keyifli müzikler eşliğinde hünerlerinizi evdekilerle paylaşabilir ve ailecek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Beraber oyunlar oynayın 
Ufak bir cümle tamamlama oyununa hazır olun. “Annemi seviyorum çünkü…” , “Benim annem…” Tüm aile bireyleri tek tek düşüncelerini dile getirebilir. Bu oyunda hem duygusal hem de komik anlar yaşanabilir. Bir artısı da çocuğunuzun duygularına ve aile hayatını algılayışına dair farkındalık kazandırmasıdır.

Evde hareketsiz kalan çocukları hareket etmeye teşvik eden saklambaç, yerden yüksek, sandalye kapmaca, yakalamaca gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Evdeki boş şişelerin içerisine farklı materyaller doldurarak onları birer müzik aletine dönüştürebilirsiniz. Bu enstrümanlar zil sesi ya da kazananın ilan edilmesi gibi amaçlarla kullanılabilir. Ailece oyun oynamak, hareket etmenin ve kahkahaların vereceği enerji hepinize iyi gelecektir.

Albümleri karıştırın, fotoğraflara bakın 
Çocuğunuzla birlikte geçmiş yılların fotoğraflarına göz atıp anılarınızı canlandırabilirsiniz. Çocuklar bebeklik dönemi maceralarını annelerinden dinlemekten çok hoşlanır. Hatta belki bazı fotoğrafları ya da videoları rol yaparak yeniden yaşayabilirsiniz. Böylece siz de küçük bir nostalji yakalamış olursunuz.

Anne öpünce acılar geçer. Anne sarılınca dertler biter. Anne konuşunca fırtına diner. En saf, en sınırsız, en karşılıksız sevendir anne. Bu sene evlerimizde annelerimizden uzak olsak da her gün, her mesafeden hissettiğimiz sonsuz bir bağdır anne sevgisi. Anneler Gününüz kutlu olsun.

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

* Annem annem sen üzülme sözlerin hep yüreğimde annem annem gel üzülme ben hala senin dizlerinde. Seni çok seviyorum anneler günün kutlu olsun canım annem.
 
* Bana hayat veren ve hayatı öğreten biricik anneme sevgilerimle..

* Küçükken başucumda bana ninni söylerdin, sabahları uyanınca, beni okşar severdin. Benim annem, güzel annem beni al dizlerine. Kucağında okşa beni, ninniler söyle yine. Bugün hâlâ kulağımda çınlıyor tatlı sesin. Güzel annem, kalbimin sen, en büyük neşesisin. Anneler günün kutlu olsun.
 
* Karşılıksız tek sevgi senin bize olan sevginmiş. Şimdi daha iyi anlıyorum anne. Seni çok seviyoruz. Ellerinden öpüyoruz anneciğim.

* Gül yüzünden gülücükleri hiç eksik etmeyen biricik anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.
 
* Dün, bugün ve yarın.. daima seni sevdim, hep seveceğim. Bizimki bitimsiz, tanrısal bir sevgi.. Anneciğim anneler günün kutlu olsun.

* Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır. Seni çok seviyorum anneler gününüz kutlu olsun canım anam.

* Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.
 
* Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.
 
* Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven annem, sana layık olmak için yaşıyorum. Anneler günün kutlu olsun.
 
* Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor… Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.
 
* Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim.. Başımı dizlerine koymaya geldim.
 
* Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günün kutlu olsun anneciğim..
 
* Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan, ANNEM.
 
* Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

* Yok, elimde bir demet menekşe, yok elimde sevdiğin gül şekeri. Yok işte sana bir şey bilmem ki ne demeli, bir tek ağır yaralı özlemim ve bir tek gözlerine sürdüğün gözlerim anne benim, aç kapıyı anneler gününü kutlamaya geldim güzel annem.
 
* Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “ANNE” derdim. Anneler günün kutlu olsun Annem.
 
* Sığınabileceğim tek limansın sen anneciğim. Saygıyla ellerinden öpüyorum.
 
* Gökyüzünden bir yıldız kayar dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Ellerinden öperim anneciğim.

* Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. Annem anneler günün kutlu olsun…

Sizin Hangi Anılarınız Sahte?

Hangi Anılarınız Sahte?

Bir zamanlar, Mahmut diye bir adam vardı. Mahmut, bir gün hırdavat dükkanında alışveriş yaparken, silahlı bir hırsız içeri girdi. Hırsız, gümüş renkli bir silah çıkartıp, bütün parayı çaldı. Sonrasında, hani o anda aklına gelmişçesine, kasanın yanındaki hesap makinasını ve bir çekici aldı ve omuz çantasına tıkıştırıp, dükkanı terk etti.

Olay yerine anında polis çağırıldı; ancak Mahmut polisi beklerken, olaylara tanıklık eden bir diğer kişi olan Merve ile sohbet etti. Merve, Mahmut’a hırsızın kaçmadan önce hesap makinasını ve bir tornavida çaldığını gördüğünü söyledi.

Nihayet olay yerine polisler geldi ve görgü tanıklarının ifadesini aldılar. Sıra Mahmut’a geldiğinde Mahmut gördüğü her şeyi müthiş bir detayla anlattı: Gümüş silahı, adamın tipini, çaldığı parayı ve hesap makinasını.

Polis, çalındığını duydukları bir diğer aletle ilgili sordu: “Mahmut bey, bir de ikinci bir şey çalınmış. Hırsızın çaldığı diğer şey bir çekiç miydi, bir tornavida mı?”