Kategori arşivi: İnsanlar

Yatırımcılar ekrandan gözlerini ayıramıyor! Kripto paralarda yükseliş hareketi

Kripto para piyasalarında sert düşüş sonrasında hafif toparlanma eğilimi görülüyor. , Ethereum liderliğinde başlayan düşüş trendi yüzde 50’nin üzerinde kayıpla tamamlandı.

Kripto para birimlerinden Bitcoin yüzde 3’e yakın yükselişle 39 bin dolara yaklaşırken Ethereum ise yüzde 4 primle 2820 seviyelerinden işlem görüyor.

COINBASE HEYECAN YARATTI

Dogecoin fiyatlarında da yükseliş yeniden başladı. Milyarder iş adamı Elon Musk’ın açıklamalarıyla yön bulan kripto para Dogecoin yüzde 3’ün üzerinde primle 0.42 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yatırımcılar, dev kripto para borsası Coinbase’in Pro hizmetinin Dogecoin’i alım-satıma konu edecek olması piyasalarda heyecan yarattı. Geçtiğimiz hafta 0.33 dolar seviyesinde bulunan Dogecoin kısa sürede yüzde 33 oranında kazandırmış oldu.

Kripto haberleri

MUSK’IN AÇIKLAMALARIYLA YÜKSELİŞMİŞTİ

Geçtiğimiz ay yapılan SNL organizasyonunda önemli açıklamalarda bulunması beklenen ancak yatırımcıların umutlarını suya düşüren Elon Musk, Dogecoin’e yönelik spekülatif yayınlarına devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamalar yapan Musk, SNL organizasyonu öncesinde yaptığı açıklamalarla Dogecoin’i 0.74 dolara kadar yükseltmişti.

YASAKLAMALAR KRİPTO PARALARA İLGİYİ AZALTIYOR

Çin ve İran’ın kripto paralara karşı olan tutumları nedeniyle ve regülatörlerin yasal düzenlemeler hazırlamasından dolayı yatırımcılar kripto para piyasalarına çekinerek girmeye başladı. Yükselişlerde karlarını alarak çıkış yapan yatırımcıların yeniden piyasaya giriş yapması bekleniyor.

Instagram Takipçi ve Beğeni Satılır

Takipçi satılır 1000 beğeni 100 TL

Reklam ve satışta sosyal medyanın ağırlığı artınca, takipçi, beğeni ve yorum sayısını artırmak isteyenlere takipçi satan internet siteleri pıtrak gibi arttı. Uzmanlar, beğeni ve takipçi sayısını bir güven unsuru olarak gören tüketicileri uyarıyor.

Sosyal medya gelir kapısı haline gelince, süper market gibi girip istediğiniz kadar takipçi, beğeni ya da yorum satın alabildiğiniz siteler pıtrak gibi çoğaldı. Bu siteler isteyene yerli, isteyene yabancı takipçi satışı yaptığını belirtiyor. İndirimli paketler sunuluyor, “düşüş olduğunda telafi edilir” garantisi bile veriliyor. İsteyene bot hesaplardan ucuza, isteyene daha pahalıya gerçek takipçi satılıyor. Şikayet siteleri bu işlemlerde yaşanan sorunlar, ödeme yapılmasına rağmen takipçi yüklenemediği şikayetleri ile dolu. Buna rağmen satışlar tüm hızı ile sürüyor. Sitelerde “200 takipçi alana 10 takipçi bizden” kampanyaları bile düzenleniyor. Bu “takipçi süpermarketlerinde”  Twitter için 7 bin 500 “gerçek takipçi” 549 TL fiyatla satılıyor.

GERÇEK SANMAYIN

Uzmanlar, reklam ve pazarlamada sosyal medya “fenomenlerinin” giderek daha fazla kullanılmasının ve bu alanda elde edilen gelirlerin çok yüksek rakamlara ulaşmasının sahte takipçi uygulamalarını tetiklediğini belirtiyor. Berberlerden çanta satışı yapan dükkanlara kadar pek çok esnaf da pandemide tüketicilere sosyal medyadan ulaşmaya çalışıyor. Bu süreçte güven için takipçi sayısına bakan tüketiciler uyarılıyor.

Sosyal platformların yeri hayatımızda giderek daha önemli hale geliyor. Bir restorana gitmeden, bir siteden ürün almadan önce o markanın sosyal medya hesaplarını mutlaka incelemeye başladık. We Are Social 2021 araştırmasına göre sosyal medyadan marka araştırma oranı globalde 44.8 iken Türkiye için bu oran yüzde 54.5. Durum böyle olunca takipçi artırmak isteyenlere hizmet veren siteler, kombo paketler dahi çıkartmış durumda. Örneğin bir sitede instagram’da 3 bin Türk takipçinin yanı sıra 10 paylaşıma 1.500 beğeni 299 TL. Tiktok’ta da takipçi satışında artış var, 1000 takipçi 85 TL fiyatla satılıyor.

Markalar, özel sistemlerle ‘sahte takipçiyi’ ayıklıyor

Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medya etkileyicileri (influencer’lar) için hazırladığı kılavuza göre influencer’ların tüketicinin reklam olduğunu anlayabileceği şekilde paylaşım yapması artık zorunlu. Sosyal medya uzmanı Sinem Denizhan, “Markalar asıl kıymetli olanın hedef kitle ile etkileşime giren ve gerçek bir kitleye sahip hesaplar olduğunun farkına vardı. Bu nedenle artık birçok marka uluslararası standartlardaki analiz programları ile hesapları detaylı analiz ediyor. Markalar son dönemde etkileşimi yüksek mikro hesaplar ile işbirliği eğilimi gösteriyor” bilgisini verdi.

İzmir Evden Eve Nakliyat

Taner Şafak kaç yaşında aslen nereli soyadını bakın neden değiştirmiş

Taner Şafak kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve eşi Tuğçe Tayfur ile nasıl tanıştı haberleri merak konusu oldu. Ferdi Tayfur’un damadı olarak nam salan Taner Şafak aslen Niğdeli. Taner Şafak’ın annesi  Kosovali babası ise ABD doğumlu. Babası ABD ordusunda subay olan Taner Şafak’ın asıl adı Tanner Gates idi. Daha sonra ismini Taner Şafak olarak değiştirdi. Karısı Tuğçe Tayfur ile New Jersey’deki Bergen Üniversitesi’nde tanışan Taner Şafak Necla Nazır ve Ferdi Tayfur’dan kızlarını istedi ve 2012 yılında evlendiler. Çiftin bir de oğulları oldu. 

TANER ŞAFAK KİMDİR: Amerika’ya beyin kanaması geçiren teyzesinin kızını ziyaret için giden Tayfur burada tesadüfen Gates ile tanıştı. New Jersey’deki Bergen Üniversitesi’nde politika okuyan Gates’i görür görmez aşık olan Tuğçe Tayfur kısa süren flörtün ardından evlilik kararı aldı.

Tuğçe kendisini babası Ferdi Tayfur ve annesi Necla Nazır’dan isteyen Gates ile ABD’de nikah masasına oturdu. Çift yazın da İstanbul’da düğün yapacak. Tuğçe “Taner’in annesi Kosovalı babası Amerika’da doğmuş aslen Niğde’li. 8 yıldır burada yaşıyorlar. Babası Amerikan askeri, subay. Orduya girince Şafak olan soyadını Gates olarak değiştirmiş. Taner ise hem okuyor hem de işletmecilik yapıyor. Ben de müziği bıraktım, en kısa zamanda anne olmayı istiyorum” dedi.

Rapçi Cakal’ın Klip Prodüktörlüğünü Üstlenen Heyceyn Ceyda Yılmazer’in Show TV Röportajı

Cakal & Reckol ikilisinin yeni video klibi Perros Blancos 1 haftada 700 bin görüntülenme topladı.

Parçanın günlük ortalama 100 bin izlenme alması, bir çok rapçi tarafından ilgi topladı. Lvbel C5 ve Batuflex’in sıkça paylaştığı klibin prodüktörlüğünü Ceyda Yılmazer üstleniyor.

Heyceyn lakabıyla tanınan ve aynı zamanda Ünlü Rapçi Şehinşah‘ın eski eşi olarak tanınmış Ceyda Yılmazer’in Show TV Röportajı ‘Mağdurlar Apartmanı’  #hashtagıyla yüzlerce paylaşım topladı.

Bilal Sonses Yeni Cover’ı Sebepsiz Boş Yere Yayında!

Bilal Sonses Orkestrasıyla birlikte seslendirdiği ‘Sebepsiz Boş Yere‘ Cover’ı youtube’ta yayınlandı. Wovie etiketiyle yayınlanan “Sebepsiz Boş Yere” adlı teklisi tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Söz: Yusuf Akpınar’ ait olan şarkının bu seferki seslendiricisi Bilal Sonses oldu.

Yönetmen koltuğunda Cem Kılıç’ın yer aldığı Bilal Sonses’in yeni şarkısı Sebepsiz Boş Yere çalışmasını sizler nasıl buldunuz?

Emojiler dahilinde fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın !

Joker ‘Zehirli Kan’ X Burry Soprano Diss ve Rapçilerden Gelen Yorumlar

Joker‘in piyasaya yaptığı yeni Diss ile bir çok rapçiden eleştiri ve yorumlar gelmişti. Ertesi gün sürpriz bir şekilde Burry Soprano‘dan Şakacı Re-Diss parçası yayınlandı. Bunun üzerine akşam 22.30’da Yeni bir diss geleceğini duyuran Joker, Zehirli Kan parçasını youtube’da yayınladı.

Joker ve Burry Soprano Olayı

3 saate 100.000’den fazla izlenme toplayan parça tüm Jokzilla fanları tarafından hayranlıkla karşılandı. Son zamanların en hızlı yorum toplayan parçası da Zehirli Kan Diss şarkısı oldu diyebiliriz. Ağır flowların yer aldığı parçada sözler kasten Burry Soprano üzerine yazılmıştı. Hiphop’un oldukça canlandığı günlerde Rapçi ve M.O.B Tayfasından da eleştiriler gelmeye başladı.

Joker’in Diss Parçasına Gelen Tepkiler

İlk yorum aralarında kavga çıkan ve Joker tarafından dövüldüğü iddia edilen Modd‘dan geldi. Modd yeni diss için: ‘Geldi yine deli. Konuş deli.‘ sözlerini kullandı.

Modd ile Joker’in de arasında bir takım olumsuz durumlar yaşanmıştı. Olayın perdesi için burası ilginizi çekebilir: Modd ve Joker Arasındaki Tartışma

Son zamanlarda popülerleşen Lia Shine ise: ‘Şu herife aylık para yardımı yapalım, sussun ve konu kapansın‘ dedi.

Bunun üzerine Kadıköy ekibinden de Joker ile Burry Soprano arasındaki tartışmaya yorumlarını paylaştı. Selo Mavzer: ‘Diss kavramı eskiden Hiphop’ın mihenk taşıydı. Şimdilerde üç beş çakalın para kazanma aracı oldu‘ dedi.

Yine M.O.B Ekibinden yorumlar gelmeye devam ediyor. Uzi şarkıdan sonra ‘Sabrın Sonu Cinayet‘ diyerek bir tweet paylaştı. Lil Murda ise parçadaki sözler üzerine ‘100 Kişi değildik, korkmadan yerden kafanı kaldırıp baksaydın görürdün topitop‘ şeklinde ağır paylaşımlarda bulundu.

Asi Styla‘da Instagram’dan ‘Makine misin mübarek üzerine görmedim‘ hikayesini paylaştı.

Kurşun ise Joker’den dün mesaj aldığını ve ‘Dün bana abi bir şeyler karalayacağım demiştin, baktım da mermilerle ismini yazmışsın toprağa’ ifadelerini paylaştı.

Joker’in diss klibinden sonra karşılıklı atışmaların başladığı Türkçe Hiphop gündeminde en güncel ve son dakika paylaşımları iletmeye devam edeceğiz. Takipte kalın. 

Tankurt Manas Yeni Projesi ‘İçimde Biri Var’ Yakında!

En son Yayınladığı ‘Yeşil‘ klibiyle gündeme düşen Tankurt, yeni projesinin haberini Instagram’dan verdi. Tankurt Manas‘ın yeni video klibi ‘İçimde Biri Var‘ 18 Aralık’ta tüm dijital platformlarda yer alacağını duyurdu. Tankurt’un Seri üretimde olduğu günlerde, Peki sizin yeni parçasından beklentileriniz nedir?

Rap Sanatçısı Allame’den Yeni Albüm Duyurusu

Allame İnstagram profili üzerinden yeni bir hikaye paylaştı. Ünlü rapçi paylaştığı hikayede yakında yayında olacak olan yeni albümün Tracklistini paylaştı. Albümde Tepki, Aga B ve Hasip Aksu gibi isimlerin yer alması gözlerden kaçmadı. 12 şarkılık Allame’nin yeni albümünden, şarkıların isimleri sizlerle.

Duygu Köseoğlu’na Şiddet Uygulayan Eski Menajeriydi!

Duygu Köseoğlu’nun sevgilisi Onur’a Şiddet Suçu!

Basında eşinden şiddet gördüğüne dair bir çok açıklama bulunsa da, Duygu Köseoğlu şiddet konuları adı altında açılan başlıklara resmi belge ile cevap verdi. Ünlü youtuber’a şiddet uygulayan kişi Menajeri Onur Turgut isimli şahıstı.

#Duyguiçinsusma

Uzun süredir ünlü youtuber’ın menajerliğini yapan Onur Turgut, Duygu Koseoğlu’nun özel hayatında da yer edinmişti. Son zamanlarda çıkan Şiddet suçlamalarına ise Duygu Köseoğlu’ndan net yanıt geldi! İşte resmi açıklama belgesi!


 Suç Duyurusunda Bulundu

Öncelikle ifade etmem gerekir ki, menajerim Onur Turgut ile tüm iş ve özel ilişkimi sonlandırmış bulunmaktayım. Menajerim tarafından maruz kaldığım şiddet (fiziksel, psikolojik, ekonomik) nedeniyle yasal yollara başvurmuş bulunmaktayım. Yargıya taşınmış bu olaylar nedeniyle çok üzücü ve yıpratıcı bir süreçten geçmekteyim. Yasal sürecin yanı sıra bu talihsiz olayların kamuoyu gündemine taşınmış olması nedeniyle, ben ve ailemin yaşadığı mağduriyet ve manevi ıstırap daha da artmıştır. Bu nokta da başlamış olan yargı sürecinin sonucunda adaletin gereken cezayı vereceği konusunda en ufak bir kuşkum bulunmamaktadır.

Bu zor günümde yanımda olan tüm sevenlerime teşekkür ederim.

DUYGU KÖSEOĞLU

İnstagram Bayilik Paneli

İnstagram bayilik paneli ile sosyal medyadaki hesaplarınızı bolca etkileşime uğratabilir ve insanların dikkatini çekebilirsiniz. Sosyal medya bayiliği olarak da bilinen İnstagram panelleri yüksek sayıda kullanıcıyı sizlere eriştirir ve takipçi, beğeni, izlenme gibi isteklerinize çare bulur. Belirli sistemler üzerinden bayilik paneli satın aldığınız takdirde İnstagram’da bolca beğeni ve takipçi gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Takip Bonus

Kurulduğu günden bugüne binlerce müşteriye ev sahipliği yapan takipbonus.com kolay kullanımlı teması ile sizlere şifresiz beğeni ve şifresiz takipçi sunar. 30 günlük bayilik panellerini anlık olarak satın alabilir, bütçenize uygun kullanıcı sayısını seçerek 30 günlük panele erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik aldığınız miktara göre aylık olarak istediğiniz kullanıcı adına takipçi, izlenme, beğeni ve daha bir çok servisi gönderebilirsiniz. Anlık işleme alan paneller sizlerin istediği hesaplara etkileşim göndermek üzere kurulmuştur. Siparişi onayla butonuyla dilediğiniz hesaba Türk takipçi göndermeniz mümkündür.

30 Günlük Bayilik Paneli

Servislerde bir çok instagram etkileşim paketi bulunmaktadır. Fakat sizler yüksek takipçiye ulaşmak ve sürekli olarak beğeni göndermek istiyorsanız kesinlikle instagram bayilik paneli satın almalısınız. 300₺ fiyat başlangıcıyla 30 günlük bayilikleri denemek için hemen üyeliğinizi oluşturun!

Güvenilir sertifikaları ile sosyal medya uzmanlarının ilgisini toplayan takipbonus: Sizlere kolayca popülerlik kazandıracak ve panelinizi özenle hazırlayacaktır. İstek ve harici servisler içinse teknik destek alabilir tüm sorunlarınız için 7-24 çevrimiçi çözüm bulabilirsiniz.