Reels Videolar Anasayfada Gösterilir mi?

Kullanıcılar tarafından reels videoları herkese açık olarak paylaşıldığında, fazla izlenme oranına sahip olunarak keşfet sekmesinde yer alma fırsatı yakalayabilmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar akışta takipçileriyle de paylaşma imkânına sahiptir.

Gizli tutulan hesaplar reels videolarını ana sayfalarında yalnızca takipçileri ile paylaşabilirler. Reels videolar hazır olduklarında üzerlerine kapak resmi, müzik eklenmesi gibi düzenlemelerden istediğinizi ekleyebilir ve arkadaşınızı da bu videolara ekleyerek  ana sayfada  yerini almasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra bu videolara ulaşmak için profilinizde bulunan reels videolarına ait özel bir sekmeyi kullanabilirsiniz. İster ana sayfada arkadaşlarınızla ister akışta herkese açık olarak paylaştığınız videolar yine aynı sekmede yer alacaktır.

Reels Videosunun Anasayfada Gözükmeme Sorunu Çözümü

Bu sorunu almanızın nedeni, hesabınıza daha önceden almış olduğu bir kısıtlama olabilir. Bu nedenle paylaşım yapamamanıza veya paylaşımlarınızı görünmemesi açısından bir kısıtlama olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sürekli olarak yenilenen Instagram uygulamaları arasında reels videosu da  yer almaktadır. Uygulamanın güncel olmaması bu soruna neden olabilmektedir.

Bu özelliğin çok fazla kullanılması durumunda topluluk kurallarına göre bir kısıtlama alma ihtimaliniz vardır. Böyle bir durumun söz konusu olmadığı yani herhangi bir kısıtlamanın veya Instagram güncel sürümünün olmaması gibi nedenlerin birinin hesabınızda mevcut olmaması sizi sorun bildirimine yönlendirmelidir.

Bunun için yapmanız gereken Instagram yardım kısmına gelmenizdir. Ardından sorun bildir seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra açıklama bölümünde yer alan bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Bu sayede size destek maili ulaşacaktır.

Reels Videosu Nasıl Kullanılır

Reis videosunu kullanabilmek için, Instagram uygulamasından reels sekmesine girmelisiniz. Daha sonra sağ üst bölümde bulunan kamera butonuna tıklamalısınız ve ardından reels videosu çekmeye başlayabilirsiniz. Videonuzu oluşturmanızın ardından düzenleme yapabilirsiniz. Son adım olarak reels videonuzu gönder butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. Reels video özelliğini görüldüğü gibi basit bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir