Instagram’da Gece Modu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Birçok sosyal medya uygulamaları ve web siteleri kullanıcı memnuniyetini arttırmak ve alışagelmiş özelliklerin dışına çıkmak için yeni özelliklerini piyasaya çıkartıyor. Bunlardan birini de Instagram yaptı.

Instagram yepyeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Instagram arayüz renklerinde değişikliğe gitti ve Karanlık Mod bir başka adı ile Gece Modu özelliğini geçtiğimiz zamanlarda sundu. Siyah renk sevenler ve klasik gündüz moddan sıkılanlar için oldukça sevindirici bir haberdi. Kullanıcıların karanlık moda geçişleri çok uzun sürmedi ve sağladığı avantajlar sayesinde karanlık mod özelliğine ilgi arttı ve birçok kullanıcı Google Play ve Apple Store’dan Instagram uygulamalarını güncelledi

Karanlık Mod Avantajları

Karanlık mod kullanıcıları bu özellikten oldukça memnun. En büyük avantajları ise;

  • OLED ekranlar da pil tasarrufu sağlar
  • Gözleri daha az yorar
  • Şık ve zariftir
  • Kullanımı kolaydır
  • Ekran ışığını kısmanıza gerek kalmaz
  • Uyku sorununuzu minimuma indirir.
  • Mavi ışık etkileri minimuma indirir

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da gece modu kullanırken siyah renkte olacağı için birçok standart renk değişim gösterebilir. Yazı ve ikonlar beyaz renkte olacaktır. Hikayeler bölümünde yer alan çemberler ve dm gösterilen mesaj sayısı gibi işaretler kırmızı ve mavi renkte olacaktır. LCD ekran türüne sahip olan telefonlarda maalesef pil tasarrufu sağlanamıyor. Birden fazla Instagram hesabınız varsa ve siz tek bir hesabınızdan karanlık mod değişikliği yaptıysanız yapılan mod değişikliği diğer hesaplarınızı da etkileyecek ve onlar da karanlık mod olacaklardır. Masaüstü üzerinden karanlık mod yapılamıyor. Telefon üzerinden karanlık mod ayarına geçiş yapmış olsanız bile masaüstü Instagram uygulamasında anasayfanız ve diğer sekmeler gündüz aydınlık mod ayarında olduğu gibi görülecektir.

Bilgisayarınızın ayarlar kısmından karanlık mod yapmanız da Instagram hesabınızın mod ayarını değiştirmeyecektir. Instagram mod ayarı sadece iOS ve Android mobil cihazları üzerinden desteklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir