INSTAGRAM FENOMENLERİ MARKA İŞ BİRLİĞİNİ NASIL YAPAR?

Yaşadığımız dönemde sosyal medyanın etkisi azımsanamayacak kadar fazladır. Sosyal medya üzerinden para kazanmak günümüzde çok fazla kullanılan yöntemlerden biridir. Çok farklı alanlarda çok fazla platformlar bulunmaktadır. Bu platformlardan en fazla kullanılan ve popüler olanı da elbette Instagram’dır.

Markalarla İş Birliği

Instagram’da iş birliği yapmak için hesabınızda olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. İlk olarak hesabınızın ilgi çekici ve dikkate değer olması gerekmektedir. Diğer Instagram kullanıcıları tarafından ilgi çekebilecek nitelikte olması gerekmektedir. Instagram biyografinizin sade ve net olması gerekmektedir.

Biyografinizin profilinizle uygun olmalıdır. Hesap isminizin normal bir isim olması gerekmektedir. Profil fotoğrafınızın hesabınız gibi ilgi çekici olması gerekmektedir.

Takipçi sayınızın en az 10.000 olması gerekir. Çünkü 10.000 takipçiniz yoksa hikâyenize link kaydırımı yapamazsınız ve markaları daha iyi temsil edemezsiniz. Ayrıca hesabınızın erişebileceği kullanıcı sayısının çok olması gerekmektedir. Bu yüzden yüksek takipçi sayılı hesaplar markalar için daha önemlidir.

Kaliteli ve düzenli bir şekilde içerik oluşturmak markaların önem verdiği diğer bir husustur. İçeriklerin kaliteli olması gerekir. Belirli bir düzen ile paylaşım yapmalısınız.

İş Birliği Yapmanın Adımları

Instagram’da iş birliği için yapmanız gerekenler arasında bir de kendinizi markaya çok iyi bir şekilde tanıtmanız gerekmektedir. Markalarla pazarlama ve reklam ajansları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriğini düzgünce anlatmalısınız. Neden o markayı tercih ettiğinizi belirtmelisiniz. Sizinle iş birliği yapmanın markaya ne gibi olanaklar getirebileceğini söyleyebilirsiniz.

Reklam ajanslarının oluşturduğu aplikasyonlardan profilinize uygun olanlardan bir iş birliği ile iletişime geçebilirsiniz. Mesela profilinizin ana konusu yemek ise spor alanında bir marka ile iş birliği yapmayınız.

Marka ile e -mail üzerinden de iletişime geçebilirsiniz fakat geri dönüş yapmama gibi bir ihtimalleri vardır. Bunun olmaması için dikkatli adımlar atmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir