İnsanoğlu Tutarsız! Bir Dediği Ötekini Tutmayanların Bıkıp Usanmadan Yaptığı Davranışlar

İnsanların niye bu kadar tutarsız…

1. Her zaman trafik sıkışıklığından şikayet ederler ama kendi arabalarını bırakıp da toplu taşıma araçlarını kullanmazlar.

2. Sevdiği kişiler onları sevmiyor diye için için üzülürler ama onlardan hoşlanan biri olduğunda o kişinin yüzüne bile bakmazlar.

Ee sorun ne, aynısını sen de yapıyorsun?

3. Yeni versiyonu çıkan telefonun pahalılığından dem vurup ellerindeki her türlü işini gördüğü halde yine gider maaşının iki katını vermek için adeta insanlarla yarışırlar.

4. Çok üstüne düşünce “Aman be daraldım.”, hiç oralı olmayınca da “Hiç benimle ilgilenmiyorsun.” cümlelerini demeseler kesinlikle olmaz.

5. Yaz ayı geldiğinde “Of, hiç esmiyor ya kış gelsin!”, kış ayı geldiğinde “Anam, götüm dondu ya yazı özledik!” cümlelerini kurmaktan hiç yorulmazlar.

6. Yeni bir başlangıç yapıp monoton hayatlarına hareket getireceklerine dair söz verirler ama o gün geldiğinde yine uyuşuk davranır ve yine başka bahara bırakırlar.

7. Zengin olduklarında mutlu olacağını düşünüp, zengin olduklarında parayla saadet olmadığını dile getirirler.

8. Afrika’daki çocukları görünce içleri parçalanır, yardım etmek isterler ama her gün geçtikleri caddede karşılaştığı sokakta yatan çocukları gözleri görmez.

9. Sürekli bankalardan şikayet eder dururlar ama her bankadan kredi kartı sahip olup limitlerini sonuna kadar kullanan kişiler yine kendileridir.

10. Sürekli yalnızlıktan şikayet edip, kendisini ortamlara davet eden arkadaşlarını elinin tersiyle iterler.

11. Her zaman her şeyin filmlerdeki gibi mükemmel olmasını beklerler ama olduğunda da arkalarında her zaman harabe bırakırlar.

12. Hem bütün işleri yapabilen ve arı gibi çalışabilen bir işçi bulayım derler hem de verebilecek en düşük ücreti vermeye çalışırlar.

13. Kimsenin kitap okumadığından dem vurup, boş vakitlerinde kitap okumak yerine yine telefona sarılmayı tercih ederler.

14. Sevgili oldukları kişiyle cinsel ilişkinin olağan ve gerekli bir şey olduğunu savunurlar ama iş evlenecekleri kadına gelince aradıkları ilk şart bakire olmalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir