Etiket arşivi: Reels

Instagram Reels Videosu Nasıl Kaydedilir?

Instagram izlediğiniz ve daha sonra da izlemek istediğiniz reels videolarınızı kaydedebilirsiniz. Reels videolarınızı kaydedebilmek için uygulayacağınız adımlar aşağıdaki gibidir.

  • ilk olarak kaydetmek istediğiniz videoyu seçmelisiniz.
  • Ardından ekranın alt kısmında bulunan üç nokta simgesini dokunmalısınız.
  • Daha sonra sizin karşınıza çeşitli seçeneklerin bulunduğu bölüm gelecektir. Burada kaydet seçeneğine dokunmalısınız.
  • Kaydet seçeneğini dokunduğunuzda, kaydettiğiniz reels videosu, uygulamada kaydedilenler bölümüne gelecektir. Bu kısmı gelerek ilgili videoyu daha sonra istediğiniz kadar izleme fırsatı bulabilirsiniz.
  • Instagram uygulamasında kaydedilenler kısmını açmak için, profil sayfanıza gelerek sağ üst köşedeki 3 çizgi işaretine tıkladığınızda, kaydedilenler bölümünü görebilmeniz mümkündür.

Instagram Reels Videosu Nasıl Oluşturulur?

Instagram reels videosunu oluşturmak ve takipçilerinizle oluşturduğunuz reels videosu sayesinde daha fazla etkileşime sahip olmak için uygulayacağız bazı adımlar bulunmaktadır. Bu yazımızda Instagram reels videosu nasıl oluşturulur sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

  • İlk olarak Instagram uygulamasına girerek, keşfet bölümüne açmanız gerekmektedir.
  • Keşfet kısmına girdiğinizde, sayfanın üst kısmında reels videosunu görebilirsiniz. Gördüğünüz herhangi bir reels videosunu dokunarak açmalısınız.
  • Ardından reels videosunu oluşturmak için, karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde bulunan fotoğraf simgesini dokunmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra karşınıza kamera ekranı çıkacaktır. Burada başlat butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardından reels videonuzu kaydedebilirsiniz
  • Diğer bir yol ise, Instagram uygulamasını açtığınızda karşınıza çıkan ekranda alt kısmında bulunan Instagram logosuna tıklayarak reels videolarınızı oluşturabilirsiniz. İsterseniz ekranın sol tarafında bulunan video araçları ile, müzik ve filtreler ekleyerek videonuzu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek başlıklar;

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram reis videolarını 15 saniye ya da 30 saniye çekerek kullanabilirsiniz. Çektiğiniz reels videolarınıza farklı efektler, filtreler ve müzikler ekleyerek Instagram sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Reels Videolar Anasayfada Gösterilir mi?

Kullanıcılar tarafından reels videoları herkese açık olarak paylaşıldığında, fazla izlenme oranına sahip olunarak keşfet sekmesinde yer alma fırsatı yakalayabilmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar akışta takipçileriyle de paylaşma imkânına sahiptir.

Gizli tutulan hesaplar reels videolarını ana sayfalarında yalnızca takipçileri ile paylaşabilirler. Reels videolar hazır olduklarında üzerlerine kapak resmi, müzik eklenmesi gibi düzenlemelerden istediğinizi ekleyebilir ve arkadaşınızı da bu videolara ekleyerek  ana sayfada  yerini almasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra bu videolara ulaşmak için profilinizde bulunan reels videolarına ait özel bir sekmeyi kullanabilirsiniz. İster ana sayfada arkadaşlarınızla ister akışta herkese açık olarak paylaştığınız videolar yine aynı sekmede yer alacaktır.

Reels Videosunun Anasayfada Gözükmeme Sorunu Çözümü

Bu sorunu almanızın nedeni, hesabınıza daha önceden almış olduğu bir kısıtlama olabilir. Bu nedenle paylaşım yapamamanıza veya paylaşımlarınızı görünmemesi açısından bir kısıtlama olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sürekli olarak yenilenen Instagram uygulamaları arasında reels videosu da  yer almaktadır. Uygulamanın güncel olmaması bu soruna neden olabilmektedir.

Bu özelliğin çok fazla kullanılması durumunda topluluk kurallarına göre bir kısıtlama alma ihtimaliniz vardır. Böyle bir durumun söz konusu olmadığı yani herhangi bir kısıtlamanın veya Instagram güncel sürümünün olmaması gibi nedenlerin birinin hesabınızda mevcut olmaması sizi sorun bildirimine yönlendirmelidir.

Bunun için yapmanız gereken Instagram yardım kısmına gelmenizdir. Ardından sorun bildir seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra açıklama bölümünde yer alan bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Bu sayede size destek maili ulaşacaktır.

Reels Videosu Nasıl Kullanılır

Reis videosunu kullanabilmek için, Instagram uygulamasından reels sekmesine girmelisiniz. Daha sonra sağ üst bölümde bulunan kamera butonuna tıklamalısınız ve ardından reels videosu çekmeye başlayabilirsiniz. Videonuzu oluşturmanızın ardından düzenleme yapabilirsiniz. Son adım olarak reels videonuzu gönder butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. Reels video özelliğini görüldüğü gibi basit bir şekilde kullanabilirsiniz.