Etiket arşivi: Fenomen

INSTAGRAM FENOMENLERİ MARKA İŞ BİRLİĞİNİ NASIL YAPAR?

Yaşadığımız dönemde sosyal medyanın etkisi azımsanamayacak kadar fazladır. Sosyal medya üzerinden para kazanmak günümüzde çok fazla kullanılan yöntemlerden biridir. Çok farklı alanlarda çok fazla platformlar bulunmaktadır. Bu platformlardan en fazla kullanılan ve popüler olanı da elbette Instagram’dır.

Markalarla İş Birliği

Instagram’da iş birliği yapmak için hesabınızda olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. İlk olarak hesabınızın ilgi çekici ve dikkate değer olması gerekmektedir. Diğer Instagram kullanıcıları tarafından ilgi çekebilecek nitelikte olması gerekmektedir. Instagram biyografinizin sade ve net olması gerekmektedir.

Biyografinizin profilinizle uygun olmalıdır. Hesap isminizin normal bir isim olması gerekmektedir. Profil fotoğrafınızın hesabınız gibi ilgi çekici olması gerekmektedir.

Takipçi sayınızın en az 10.000 olması gerekir. Çünkü 10.000 takipçiniz yoksa hikâyenize link kaydırımı yapamazsınız ve markaları daha iyi temsil edemezsiniz. Ayrıca hesabınızın erişebileceği kullanıcı sayısının çok olması gerekmektedir. Bu yüzden yüksek takipçi sayılı hesaplar markalar için daha önemlidir.

Kaliteli ve düzenli bir şekilde içerik oluşturmak markaların önem verdiği diğer bir husustur. İçeriklerin kaliteli olması gerekir. Belirli bir düzen ile paylaşım yapmalısınız.

İş Birliği Yapmanın Adımları

Instagram’da iş birliği için yapmanız gerekenler arasında bir de kendinizi markaya çok iyi bir şekilde tanıtmanız gerekmektedir. Markalarla pazarlama ve reklam ajansları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriğini düzgünce anlatmalısınız. Neden o markayı tercih ettiğinizi belirtmelisiniz. Sizinle iş birliği yapmanın markaya ne gibi olanaklar getirebileceğini söyleyebilirsiniz.

Reklam ajanslarının oluşturduğu aplikasyonlardan profilinize uygun olanlardan bir iş birliği ile iletişime geçebilirsiniz. Mesela profilinizin ana konusu yemek ise spor alanında bir marka ile iş birliği yapmayınız.

Marka ile e -mail üzerinden de iletişime geçebilirsiniz fakat geri dönüş yapmama gibi bir ihtimalleri vardır. Bunun olmaması için dikkatli adımlar atmalısınız

Yaptıkları Makyajlarla Bu İşi Profesyonel Yapan İsimlerden Daha İyi Hale Gelen Instagram Fenomenleri

Makyaj dünyası her geçen gün daha da güçleniyor ve şekilleniyor. Türk güzellik fenomenlerinin makyajlarıysa daha da profesyonelleşiyor. Makyaj artistlerinin yaptığı sofistike makyajları aratmayan nitelikte makyaj yapan, güzellik fenomenlerinden siz en çok hangisini beğeniyorsunuz?

1. Merve Özkaynak

Güzellik kanalları arasında eskilerden sayılabilecek olan Merve Özkaynak, aslında iletişim mezunu. Moda sektörlerindeki deneyimi ve iletişimdeki becerisine makyaj yeteneğini ekleyerek, elde ettiği takipçileri ile genellikle ürün deneyimlerini paylaşıyor.

2. Çağla Çetinöz

Dövme sanatçılığını bırakıp el becerisindeki yeteneğini makyaj dünyasına taşıyan Çağla Çetinöz, makyaj alanında eğitimli! Birçok tarzda makyaj yapan Çağla Çetinöz, genellikle gotik ve efektli makyajlarda kendini gösteriyor.

3. Duygu Özaslan

Yaptığı her hareketle bir şekilde olay olmayı başaran Duygu Özaslan, güzellik fenomenlerinin en eskilerinden. Duygu Özaslan, ağır makyajlarla cildini yormaktan hoşlanmıyor.

4. Gökçe Yıldırım

Geçtiğimiz yıllarda magazinsel olayları ile gündem olan Gökçe Yıldırım, genellikle buğulu göz makyajlarını tercih ediyor. Ara sıra uyguladığı farklı konseptteki makyajları ise takipçileri tarafından beğeniyle karşılanıyor.

5. Şeyda Erdoğan

Makyaja olan yeteneği ve Instagram’da çektiği Reels ile kitlesini genişleten Şeyda Erdoğan, neredeyse bir makyaj artisti kadar yetenekli! Farklı konseptlerde yaptığı makyaj ve eğlenceli videolarıyla oldukça beğeniliyor.

6. Sebile Ölmez

Yıllar önce kurumsal hayatını bir köşede bırakıp Sinema ve TV alanına yönelen, herkesin bildiği adıyla Sebi Bebi, el becerisi sayesinde makyaj alanında kendini gösteriyor. Her tarza uygun yaptığı makyajlarla ilgi gören fenomen, şimdilerde ise kendi kozmetik markasıyla sahibi!

7. Ece Dinç

Ece dinç, farklı kategorilerde çektiği makyaj videolarıyla tanınıyor. Aslıda ticaret mezunu olan fenomen plastik makyaj, konsept makyaj vb. çeşitli makyaj videolarıyla kitlesini arttırmaya devam ediyor!

8. Danla Biliç

İlk çektiği videodan beri yaptığı tüm işlerle ses getiren Danla Biliç, her makyajına kendi tarzında konseptler ekleyen tek kişi. Konsept makyajlarının yanı sıra bir dönem sıkça yaptığı efekt makyajlarıyla oldukça ilgi görmüştü.

9. Ala Tokel

Makyaja olan ilgisini makeup studiosu ile taçlandıran Ala Tokel, kendine genellikle uzun kuyruklu eyeliner çekiyor ve doğal tonlarda makyaj yapıyor.

10. Aşkım İrem Aktulga

Ciddi duruşu ve düzgün diksiyonu ile dikkat çeken güzellik fenomeni Aşkım İrem Aktulga, genellikle nude ya da koyu tonlarda makyajlar yapıyor. Aktulga stiliyle de büyük beğeni topluyor.

11. Selma Çiçekdal

Saç, makyaj, stil, manikür alanlarına takipçileriyle paylaşım yapan Selma Çiçekdal, konsept makyajlarını da takipçileriyle paylaşıyor. Sık sık tercih ettiği makyaj ise toprak tonlarında ve genellikle kusursuz!

12. Damla Kalaycık

Moda, makyaj, seyahat alanlarında paylaşımlar yapan Damla Kalaycık, genellikle ışıltılı makyajlar yapmayı tercih ediyor. Bazı günler ise renkli eyelinerlar ile ışıltılı makyajlını harmanlıyor.

13. Zeynep Özbayrak

Aşırı samimi halleriyle büyük bir takipçi kitlesine hitap eden, bilinen adıyla Zeze, günlük hayatından kesitler paylaşmayı çok seviyor. Genelde günlük makyajlar yapmayı seven Zeynep Özbayrak, deneyimlediği ürünleri takipçileriyle paylaşıyor ve samimiyetine çok güveniliyor.

Bu içerikler de ilgini çekebilir:

Danla Bilic’den Pandemiye Özel Ev Hali Paylaşımı! Danla Bilic Ayakları

Danla Bilic Instagram hikaye paylaşımında boydan çekildiği fotoğraf ile Gündemde en çok konuşulan pozlar listesine girdi!

YouTuber ünlü fenomen Danla Bilic ‘Ev Hali’ temalı Pozuyla instagram takipçilerinden tam puan aldı. 5 Milyon aboneye yaklaşan fenomen Danla, pandemi sürecini evde geçiren ünlüler arasında. Paylaşım yaptığı hikayede, ev halini hayranlarına paylaşıyor.

Bakımlı Fenomen Danla: Ayaklarına Sürdüğü Ojeyle Twitter’da gündem konusu oldu

Bordo renkli bir oje seçimi yapan Danla Bilic ayaklarıyla Twitter’da çok konuşulan konular arasındaydı. #ÜnlüAyak hashtagiyle açılan paylaşım, Danla Bilic’in ayak detaylı gönderisinden sonra yüzlerce paylaşım topladı. Kot ve üstüne askılı tişört kombini ile genç kızlarında beğenisini toplayan Danla, tek hikaye paylaşımıyla bile yüzlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından Tweet alabiliyor.